Saf Ve Temiz Duygularınızı Hissettirmek İçin Beyaz Gül Buketi


Beyaz Gül Buketi

Sevdiklerinize armağan edeceğiniz beyaz gül buketi ile sevginizin saflığı ve masumiyetinizi en iyi şekilde anlatabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye yürekten sadakatle bağlıysanız ve bunu ona da hissettirmek istiyorsanız yapmanız gereken aslında çok kolay. İstediğiniz sayıda yaptıracağınız bir beyaz gül buketi, sevdiğinizin yüzünde güller açtırmaya yetecektir.

Beyaz Gülün Anlamı

Beyaz gül deyince akla ilk gelen saflık ve masumiyettir. Neden böyledir hiç düşündünüz mü?

Beyaz hem olmazsa olmaz hem de mütevazı bir renktir. Her rengin içinde illa ki beyaz vardır, bu yüzden olmazsa olmazdır. Beyaz her rengin içinde bulunuyor olmasına rağmen yokmuş gibi görünür, hatta renkleri say desek kimsenin aklına beyaz gelmez bile o yüzden de mütevazi bir renktir. Renk çeşitlerini çoğaltmak isteyince yapılan şey ama renge beyaz katarak tonu açmak ve bir çok renk elde etmektedir. Bu kadar da kullanışlı bir renktir.

Düğünlerde Gelinler beyaz giyer, yatak odaları beyazla döşenir ve hatta insanın son yolculuğunda yanında yine beyaz vardır.

Iste tüm bu sebeplerden dolayı beyaz, mütevazidir, saftır, temizdir, kendisini göze sokmaz hiç ama her yerde vardır. Bu yüzden beyaz güller de alçakgönüllü ama içten ve masum bir sevgiyi temsil eder. Bu yüzden sevdiğinize beyaz gül armağan ettiğinizde ortamda esen o Latif havayı sezeceksiniz.

Kırmızı Mı Beyaz Mı?

Kırmızı güller daha mağrur, gururlu ve tutkuludur ancak bir o kadar da sıradandır. Çünkü kimse bu anlama bağlar kalmaz. Gül deyince akla ilk gelen kırmızı güldür ve hemen alınıverir.

Bu yüzden beyaz gül armağan eden adam düşüncelidir, sizi düşünmüş melek gibi olduğunuza kanaat getirmiş ve size beyaz gül buketi layık görmüştür. Beyaz gül veren erkek, kırmızı gül verene göre daha naiftir, daha güvenilirdir.

Beyaz güller asildir, narindir. Öyle hırpalanmaya gelmez, hemen yaprakları düşüverir. Bu yüzden de narin insanlara hitap eder.

Kırmızı güllerden sonra gelen beyaz bir gül, belki de size bir mesajdır. Çünkü beyaz güller devamlılığı, Sonsuzluğu, istikrarı temsil eder. Bu yüzden beyaz güller ilişkinin geleceğine dair bir mesaj ya da evlilik yolunda atılan bir adım olabilir.

Geçmişten Günümüze Beyaz Gül

Beyaz gül, gül çeşitleri içerisinde en köklü olanlardan birisidir. Tarihin en favori çiçeği olan beyaz gülleri dönem filmlerinde sık sık görürsünüz. Prensesin başında beyaz güllerden oluşan bir taç, kraliyet ya da düğün törenlerinde beyaz güllerle yapılan süslemeler ve başrolün eline batan beyaz gül dikeni sonrası çıkan kırmızı gül alışık olduğumuz sahnelerdir.

Çünkü beyaz eskiden beri saflığın, temizliğin simgesiydi. Gelinler yüzyıllardır geleneksel olarak beyaza bürünürler. Bu beyaz aynı zamanda sadakatin ve yeni bir başlangıcın da simgesidir. Hayatta beyaz bir sayfa açmak deyimi de işte buradan geliyor olsa gerek.

Beyaz Gül Çeşitleri

Beyaz gül deyince akla gelen tek tip bir şey olsa da beyaz gülün bir çık çeşidi vardır. Hatta beyazın renk tonlarında güller vardır. Saf beyazdan fildişi beyazına kadar beyazın her tonunda gül olduğunu söylemek mümkün ama biz size en çok tercih edilenlerden bahsedelim. Mesela escimo türü saf, beyaz bir güldür.

Çok küçük ve zarif olan bu gül tek başına da tercih edilebilir ancak aranjmanlar için birebirdir. Görünüşü ve açılışı çok hoş görünmektedir. Bianca da gelin buketlerinin vazgeçilmezidir diyebiliriz. Orta büyüklüğe sahip olan bu gül, görünüş olarak oldukça tatmin edicidir. Goncalar halindeki gülün buketi son derece etkileyicidir.

Vendela türü beyaz gül ise fildişi beyazı rengiyle ve ortasındaki hafif pembeliklerle rakiplerine fark atmaktadır. Yapraklarının zarif kıvrımı ve eşsiz renk geçişleri ile her kızın hayran kalacağı bir güldür.

Beyaz Gül Siparişi

Siz de sevdiğinize eşsiz olduğunu hatırlatmak için beyaz gül demeti sipariş etmek isterseniz, tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. İstediğiniz sayıda hazırlanan birbirinden güzel beyaz güller, arzu ettiğiniz renklerde buket yapılarak sevdiğinize gönderilebileceği gibi siz de bu güzel buketi bizzat armağan edebilirsiniz.

Eğer bizim tarafımızdan gönderilmesini isterseniz arzu ettiğiniz şekilde hazırlanan bukete ek olarak istediğiniz notu yazmamız da mümkündür. İşbirliği içinde gerçekleştireceğimiz beyaz gül sipariş süreci sonunda, sevdiğinize ise bu özel anın ve mutluluğun tadını çıkarmak kalacaktır.

Beyaz Gül Aranjmanları

Beyaz güller bir buket halinde sunulabileceği gibi başka şekillerde aranjmanlar da yapılabilir. Rengarenk kır çiçekleri içerisinde yükselen bir beyaz gül, ya da beyaz güller içinde yükselen bir kırmızı gül gibi aranjmanlar da tercih edilmektedir. Ancak aklınıza gelen yalnızca beyaz gül demeti olmasın.

Demetin yanında vazo içerisinde sunulan ya da şık bir sepet içerisindeki beyaz güller de bir alternatiftir. Beyaz ile yeşilin mükemmel uyumunu kaybetmemek adına beyaz güllerden yapılan bir demeti süslemek yerine yalnızca beyaz bir kurdele bağlayarak, oldukça şık ve sade bir görünüm de yakalanabilir.

Özel günler için kişinin arzusuna göre beyaz gül aranjmanları yapmak da mümkündür. Kız istemeye giderken altın varaklı tepsi içinde parlayan beyaz gül aranjmanı da şık bir tercihtir.

Beyaz Gül Sayısının Anlamları

Sevdiğiniz kişiye yalnızca beyaz gül ile değil sayısı ile de mesaj vermek isterseniz bu da mümkün. Mesela bu buketin gönderilme sebebi içten gelen bir özür ise 11 beyaz gül tercih edin. Sevgiliniz bu mesajı alacaktır.

Eğer sevginiz içinize sığmıyor, dolup taşıyorsa 100 beyaz gül göndererek onu ölünceye kadar seveceğinizi ve en sevdiğiniz kişi olduğunu anlatabilirsiniz. Bu gül sayıları bütçenizi sarsar diye düşündüyseniz korkmayın. Gül sayıları arttıkça beyaz gül fiyatları da daha makul olacaktır.