Sevdiklerinizin Yanında Olmak İçin Geçmiş Olsun Çiçeği Gönderin.


Geçmiş Olsun Çiçeği

Çiçekler seni seviyorum, beni affet, hayırlı olsun ya da geçmiş olsun çiçeği gibi pek çok anlamı ifade eder. Bu yüzden her çiçeğe yüklenen bir anlam mutlaka ki vardır. Hatta gelen çiçeğin kimden niye geldiğini bilmeseniz bile çiçeğin türüne göre mesajı alabilir, tahmin yürütebilirsiniz. Çünkü çiçekler karakteristik bir yapıya sahiptir.

Geçmiş Olsun Dilekleri İçin Çiçek

Maalesef ki zaman zaman yakınlarımızı hastanede ziyaret etmek zorunda kalabiliyoruz. Bu bazen kaza ya da hastalık gibi üzücü bir durum olurken, bazen de doğum gibi sevinçli bir durum olabiliyor. İşte bu yüzden geçmiş olsun çiçekleri arasında bile farklılık vardır. Hem yaşanılan olayın mahiyeti itibariyle hem de hastanın size olan yakınlık derecesi nedeniyle çiçek seçimi oldukça farklılık gösterecektir.

Hasta İçin Çiçek Seçimi

Hasta çiçeği diye belirli bir kavram yoktur. Hastaneye götürülecek çiçek tamamen sizin kararınız ve zevkinizdir. Hem hastanın yakınlığı, hem ziyaret nedeniniz bu çiçeği belirleyecektir.

Hastaneye götürülen çiçekler genelde birinden çok farklı olabilmektedir. Çünkü hastanın yakınlık derecesi çiçeğin vereceği mesajı da etkilemektedir. Hastaya hangi çiçek alınır diye kara kara düşünenler için bir kaç secenek sunalım.

Mesela hastanede yatan eşiniz ya da sevgilinizse ilk yapmanız gereken onun en sevdiği çiçeği almak olmalıdır. Bu çiçek belki gül, belki papatya, belki de bir saksı çiçeği olabilir.

Ancak bu bilgiye sahip değilseniz orkide ya da güller sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Eğer anne, baba, kardeşiniz gibi canınızdan bir parça hastanede yatıyorsa ona hatıra kalacak bir saksı çiçeği uygun olacaktır. Eğer ki hasta bir arkadaşınız ise rengarenk çiçeklerden oluşan bir buket ile ona moral verebilirsiniz.

Hastane İçin Çiçek Aranjmanları

Hastaya götürülen çiçek illa ki saksı çiçeği, çiçek demeyi gibi belirli bir türde olmak zorunda değildir. Arzunuza göre istediğiniz çiçek aranjmanı düzenlenerek hastaya uygun hale getirilebilir.

Mesela hasta olan kişi bir çocuksa sepet içine oyuncaklar ve çiçeklerin yerleştirildiği bir aranjman çocuğu gerçekten mutlu edecektir. Ya da çocukların sevdiği kahramanların eline tutuşturulan bir çiçek buketi de oldukça moral verici olabilir.

Aşkla sevdiğiniz hastanız için geçmiş olsun çiçeği olarak kırmızı güller tercih ederken, Uçan balonlarla destekleyerek onu çok mutlu edebilirsiniz. İsterseniz kutu içerisine bir çiçek yaptırarak hediyenizi ilk anda görmesi yerine sürpriz olmasını da sağlayabilirsiniz.

Hastaya çiçek göndermekteki temel amaç hastanın moral bulması, mutlu olması ve kendisini daha iyi hissetmesidir. Bu nedenle gönderilen çiçeği sınırlamak yerine hasta ne seviyorsa onu göndermek en doğrusudur.

Bu yüzden sizin için çiçeklerin yanına ek materyaller ekleyebilir, balonlar, kartlar ya da minik aksesuarlar ile çiçeğinizi daha neşeli bir hale getirebiliriz.

Çiçeklerin Sunumu

Çiçeklerin sunumu kişinin arzusuna göre çok farklı şekillerde olabilmektedir. Geçmiş olsun çiçeği seçerken siz istediğiniz çiçekleri seçip, arzu ettiğiniz konsepti belirtin. Size sunacağımız öneriler arasında pek çok seçenek olacaktır ve zor da olsa bir karar vermelisiniz.

Çiçek buketi için rengarenk, desen desen çeşitler bulunurken, vazolar için de pek çok seçenek vardır. Cam, seramik vazolar tercih edebileceğiniz gibi sandıklar ya da hasır sepetler de tercih edebilirsiniz.

Geçmiş olsun çiçeği seçerken buket yerine vazolu veya saksılı çiçekler tercih etmek daha doğru olacaktır. Pek çok hastane odaya çiçek kabul etmediği için bir kenara vazo ile konulan çiçek hastane çıkışında eve götürülebilir.

Doğum İçin Hastane Çiçeği

Hastaneler ne yazık ki kimsenin sevmediği, tatsız anıların olduğu yerlerdir. Bu tabuyu yıkan ise doğum gibi mucizevi bir olaydan başkası değildir. Dokuz ay gibi uzun bir süre heyecanla beklenen küçük misafir geldiği anda herkeste bir heyecan bir merak uyandırır.

Tüm eş, dost bu miniği görmeye gelir. Ancak asıl ziyaret edilen bu bebeği dünyaya getiren kahraman annedir. Zorlu bir süreçten sonra yaşanan bu mutluluğa ortak olunmak istenir. Ziyarete gelenlerin aklında ise hastaya hangi çiçek gider sorusu vardır.

Bu sorunun cevabı doğum yapan bir hasta için daha karakteristiktir denilebilir. Çünkü daha çok hem anneye hem bebeğe hitap eden hediyeler tercih edilir. Bu konsepte uygun olarak hazırladığımız çiçek sepetleri veya buketler bulunmaktadır.

Doğum yapan anneye geçmiş olsun çiçeği olmasının yanında bebeğini de hatırlatan bu hediyelerde birbirinden güzel çiçeklere eşlik eden bebek figürü olan objeler, küçük sevimli oyuncaklar da bulunmaktadır.

Doğan bebeğin cinsiyetine göre de bir hediye tercih edilebilir. " hoş geldin bebek" temalı hazırlanan çiçek sepetler, balonlar, oyuncak bebekler, biberon ya da bebek ayakkabısı şeklindeki aksesuarlar ile donatılabilir. Bu sayede hastanın evine götürüp saklayabileceği, günün anısına ait bir parça daha olmuş olur.

Hasta Çiçeği Nasıl Olmalıdır?

Hasta ziyaretine götürülen çiçek konusunda biraz hassas davranmak gerekir. Çünkü hastaneler, pek çok çeşitli insanın sağlık sorunu nedeniyle bulunduğu yerlerdir. Bu yüzden çiçeğin insanlara zararlı olmamasında fayda vardır.

Mesela buket tercih ettiyseniz kokusu en az olan çiçekleri size öneriyoruz ve kesinlikle üstüne parfüm vb. maddeler sıkmıyoruz. Çünkü bu maddeler kişilere zarar verebilir.

Bir diğer husus ise tercih edilen çiçeklerin polen içermemesi. Polensiz çiçek mi olur dediğinizi duyar gibiyim ama evet olur. Hatta poleni alınmış çiçek de olur. Bu tür çiçekler hastane ortamı için daha idealdir.

Hastaneye çiçek gönderecek kişilerin aklındaki diğer bir soru hastane yönetiminin çiçekleri kabul edip etmeme konusundaki tutumudur. Çünkü bu durum pek çok hastanede farklılık gösterir. Ancak uygulama genellikle hastanın yattığı ünite ile ilgilidir. Bu yüzden çiçek göndermeden önce bu hususu öğrenmeniz faydalı olur.