Orkide Çiçeği Karşınızdakine Ne Kadar Değer Verdiğinizi Gösterir


Çiçeklerin Dili

Eskilerden beri inanılan bir rivayet vardır her bir çiçeğin ve sahip olduğu renginin hediye edilen kişiye bir mesaj olarak verdiği bir anlam içerdiği söylemidir.

Bu mesaj dolu anlamlı sözler aynı zamanda da çiçeklerin konuşma dili olarak kabul edilir, vermek istediğiniz çiçeğin çeşidi de en büyük etkendir tabi ki. Bayanların genel olarak sevdiği ve kendilerine verilmesinden hoşlandığı birkaç çiçek grubu vardır ki orkide çiçeği de bunlardan biridir.

Sevgi, aşk ve eşsizliği anlatan bu çiçeğin sarı, pembe, fuşya ve beyaz renkleri mevcuttur. Güzel bir hediye için orkide siparişi vermeyi düşünüyorsanız firmamız en nadide seçenekleri ile sizlerin hizmetindedir.

Şirketimiz çiçekler ve çiçek yetiştiriciliği alanındaki tecrübeleri ile en canlı ve göz dolduran orkide çiçeği çeşitleri ile gerek mağazamızda gerekse de internet mağazamızda hizmetlerinize hazırdır.

Sevdiklerinize verebileceğiniz güzellikte ve değerde en nadide çiçek çeşitlerimiz ile ayrıca teraryum, çelenk ve bilumum çiçek aranjman hizmetlerimiz ile web sitemiz ile birlikte mağaza ve şubelerimizde sizleri beklemekteyiz.

İnternetin hayatımıza kattığı hoşluklardan birisi de kapıdan dışarı çıkmadan sevdiklerimize hediyeler ve çiçekler gönderebilmemizdir, sizde orkide gönder hizmetimiz ile işyerinizden evinize varmadan karınızı mutlu edebilirsiniz.

Sanal mağazamız içerisinde yapacağınız bütün alışveriş ödemelerinizde kredi kartı veya havale seçenekleri ile birlikte kullanacağınız bütün kişisel ve kart bilgileriniz bizimle güvendedir.

Bütün Çiçek İhtiyaçlarınız İçin Artık İnternetteyiz

Evlilik yıl dönümünüzü veya karınızın doğum gününü mü unuttunuz telafi edebilmek için en güzel araç ona sevdiği renklerde bir orkide satın al alternatifidir.

Hiçbir kadın orkidenin zerafetine ya da güzelliğine dayanamaz, üstelik farklı renk seçenekleri ve fiyat aralıkları ile de çeşit bakımından oldukça fazladır. İnce ve naif bedeni ile adeta bir kuğuyu andıran bu çiçeğin hayranı oldukça fazladır ancak bakımı da oldukça özen gerektirdiği için ilk denemelerinde hüsrana uğrayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Orkide çiçeği bol ışık sever ama direk güneş ışığına maruz kalmaması gerekir ayrıca sık sık sulanması yerine haftada iki kez sulanması daha sağlıklı olarak yetişmesini sağlar.

Çiçek satışlarımız haricinde sormak istediğiniz sorularla ilgili iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz, sizin için özenle yetiştirdiğimiz en hoş kokulu ve güzel görüntülü diğer çiçek çeşitlerimizi görmeden alacağınız hediyeye karar vermeyin.

Orkide Fiyat Aralıkları

Sanılanların aksine orkide fiyatları çeşitli kriterlere göre değişkenlik göstermektedir, tek dal çift dal, çiçeğin ırkına göre ve hatta rengine göre bile değişkenlik gösterebilir.

Dilerseniz de tohumlarını alarak sıfırdan büyüyüp yetişmesini bekleyebilirsiniz, böylesi daha ucuza mal edilebilir renklerine göre tohum çeşitleri 5 TL ile 10 TL arasında değişirken yetişkin olarak alacağınız beyaz orkide ve çeşitlerinin fiyat aralığı ise minimum 30 TL ile 260 TL arasında değişebilmektedir.

Orkide Yetiştirmek İsteyenlere Tavsiyeler

Mor orkide ve çeşitlerinden herhangi birini seçerek evinizde veya işyerinizde yetiştirmek istiyorsanız bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Güzel görünümlü bir orkideye sahip olmak istiyorsanız bakımını özen ve dikkatle yapmanız gerekmektedir, örneğin toprağından sulamasına ışık almasından vitaminlerine kadar çok iyi bilinmesi gereken kıstaslar vardır bazıları şunlardır;

  • Orkide çiçeği bol ışık sever ancak direk güneş ışınına maruz kaldığındaysa da kurur, o halde ışık alabileceği ama güneşten korunabileceği bir konum seçilmelidir, ayrıca çiçek ışığı gördüğü tarafa doğru eğildiği için haftada bir kez karanlık tarafı ile aydınlık tarafı çevrilerek değiştirilmelidir,
  • Sulama işlemi ise en çok hata yapılan durumlardandır, bu çiçek suyu çok fazla sevmez bu yüzden kış aylarında haftada bir kez yaz aylarında ise haftada iki kez sulamanız yeterli olacaktır, ayrıca her sulama için kullanacağınız kap aynı olmalı eksik ya da fazla sulama yapılmamalıdır. Saksıdan taşan fazla su da kabından temizlenmelidir ki böylece toprak kurudukça sürekli fazla suyu almasın,
  • Ayrıca bu naif çiçeğin toprakları oldukça değişiktir, daha çok ağaç kök ve parçalarından oluşur böylece çiçeğin kökleri daha fazla ışık alır ve beslenir, ancak sulamalar ile birlikte zamanla azalan topraklarının üzerine normal topraklardan ekleyerek devamını sağlayabilirsiniz.

Bu önemli noktalara dikkat edilerek çiçeğinizi yetiştirmeye başlarsanız dilediğiniz ve arzuladığınız güzellikte çiçekler açan bir orkideye kavuşmuş olursunuz.

Hastalıklı Orkidelere Dikkat

Çiçekçi mağazasından görüp beğenip satın aldığınız çiçeklerinden sağlıklı olup olmadığını anlayabilirisiniz ancak internet üzerinden verilen siparişlerde bu biraz zor olabilir. Firmamız canlı olarak sunduğu bütün çiçeklerin sağlıklı olmasına gayret göstererek müşterilerine hastalıklı çiçek sunmamaktadır.

Yıllardır müşterilerimiz ile aramızdaki bağın güçlenmesinin bir nedeni de güvenilir bir firma olmamızdır, sitemizden alacağınız bütün pembe orkide ve çeşitlerinde sizlere gelen ürünler oldukça sağlıklı ve canlı ürünlerdir.

Bizim için müşterilerimizin memnuniyeti kazanılacak paradan daha önemlidir bu yüzden her konudan önce müşterilerimizin talep ve önerilerini dikkate alırız.

Sizde güven duymadığınız sitelerden çiçek ve benzeri alışveriş yapmaktansa tamamen sizin için düşünülmüş ürün çeşitleri fazla ve ekonomik fiyatlara sahip firmamız web adresinden çiçeklerinizi alabilir veya sevdiklerinize özel notlarınız ile birlikte gönderebilirsiniz.

Sevginizi Göstermenin En Anlamlı Yolu Çiçektir

Çiçeklerin o güzelim kokuları ve renkleri ile sizde sevginizi rahatça dile getirebilirsiniz, zira sevgi ve aşkla bütünleşen çiçekler karşınızdakine açılabilmenin en güzel yoludur.

Nadide mavi orkide ile eşinize ya da sevgilinize zor bulanan bir cevher kadar değerli olduğunu anlatabilirsiniz. Özellikle çekingen yapıdaki beyefendiler için çiçeklerin dilini kullanmak bazen onları zor durumlardan kurtarabilir.

Kırmızı, beyaz, sarı ve pembe gibi daha pek çok gökkuşağı rengine sahip çiçekler ile artık sizlerde en romantik beyler arasına girmeyi başaracaksınız