Hata Yaptınız Kendinizi Affettirmek İçin Özür Çiçeği Yollayın.


Özür Çiçeği

Çiçekler pek çok farklı durumu kurtaran mucizevi şeylerdir ve özür dileme çiçeği de pek çok kırık kalbi tamir etmiştir. Çiçekler genellikle bir sevgi gösterisi olarak tercih edilirler. Bazen de sevgiyi göstermenin yanında başka mesajlar da içerirler. Bu mesajlardan birisi de "beni affet" mesajıdır.

Güzel Bir Özürle Kırgınlıkları Unutturun

Hiç kimse biriyle tartışmak, kalbini kırmak, onu üzmek istemez ancak bazen böyle tatsızlıklar yaşanabilir. İstenmeyen anda gösterilen bir tepki, sinirlilik anına denk gelen bir arkadaş ya da gaflet anında yapılan bir hata gibi pek çok durumda karşıdaki bir özrü hak ediyordur.

Özür dileme şekliniz de sizin affedilme ihtimalinizi belirleyecektir. Kuru kuru hatta zorla dilenen bir özür yerine içten gelen, uğraşarak, emek verilerek dilenen bir özür inanın daha etkili olacaktır. Böyle bir özür için de kimsenin Hayır diyemeyeceği çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Özür Dilemek İçin Hediye

Bazen sevgili, bazen arkadaş, bazen de anne baba ya da kardeşe karşı yapılan bir hatanın telafisi gerekir. Hatasız kul olmadığına göre önemli olan bu hatanın farkına varmak ve telafi etmektir.

Karşıdaki bizden yalnızca bir özür beklese de affedilemeyeceğimiz korkusu ile bazı materyallere de ihtiyaç duyarız. Bu tür davranışlar haksız olduğunuzun kanıtı değil, kırgınlıktan duyduğunuz üzüntünün bir tür dışa yansımasıdır. Bu yüzden kuru bir özür yerine bir hediye, hiç olmazsa da bir çikolata ile özrünüzü dile getirebilirsiniz.

Özür dilemek için en iyi hediye, karşıdaki kişinin ev sevdiği şeydir.  Bu da herkese göre değişen bir durumdur. Eğer bunu bilmiyorsanız emin olun ki çiçekleri herkes sever. Bir özür dilerim çiçeği tarafından  affedilmeyen çok az kişi vardır.

Özür Dileme Çiçeği

Özür dilemek için çoğu insan için zor bir davranış olsa da unutmayın ki özür dileyebilmek bir erdemdir. O Özür sonrasında yaşadığınız mutluluk, tazelenen sevgi de size her şeyi unutturacaktır.

Bu nedenle haklı haksız tartışmasına girmek yerine özür dilemek her zaman daha kazançlı bir davranıştır. Ancak haksız olduğunuzun farkında olduğunuz zamanlarda özür dilemeye can atıyor olsanız da kendinizi affettirmek o kadar kolay olmayabilir. Bu yüzden sadece Özür değil, bu samimi niyetinizi destekleyen bir takım davranışlar daha iyi olacaktır.

Çiçekler herkes tarafından sevilen, kimsenin hayır diyemediği doğa harikalarıdır. Bu nedenle özür dilemek için de en iyi seçenekler arasında yer alır. Kırdığınız kişinin en sevdiği çiçekleri biliyorsanız onu can evinden vurabilirsiniz.

Bu çiçeklerden güzel bir buket yaptırarak kapısına gidebilir ya da hiç beklemediği bir yerde karşısına çıkabilirsiniz. Böyle bir jest büyük ihtimalle aranızdaki buzları eritecek, soğuk rüzgarları kesecektir.

Özür Dileme Aranjmanları

Özür dilemek için çiçek tercih etmeye karar vermişseniz sıra çiçeğin seçiminde. Hangi çiçeği seçerseniz seçin bir özür mesajı eklemeyi de unutmayın. Çiçeğinize etkili bir mesaj ekleyebileceğiniz gibi Özür dilerim temalı vazolarımızdan da tercih edebilirsiniz. Böylece özrün etkisini arttırmış olursunuz.

Üzgün surat emojili bir vazo ya da sizden af dileyen gözlerle bakan küçük bir köpek emojisi kırgınlıkları sona erdirmekte oldukça etkili olacaktır. Beni affet çiçeği temalı ürünleri inceleyerek çok daha fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz.

Papatyalar, güller ya da lilyumlardan oluşan mis kokulu bir buketin affettiremeyeceği kimse yoktur. Bu konuda yeter ki kendinize güvenin ve çiçeğinizi alıp o sihirli cümleleri söyleyin: "beni affet"

Özür Dileme Buketleri

Eğer kalbi kırılan kişi ile aranızı düzeltemezseniz geceleri gözünüze uyku girmeyecek, içiniz bir türlü rahat etmeyecektir. Kalbi kırık olan eşiniz ya da sevgilinizse işler daha zorlu bir hal alacaktır. Bu yüzden işi gücü bırakıp, ne zaman özür dilemeli diye hesaplar yapmadan bir an önce adım atmak gerekir.

Kucağınıza aldığınız ateş kırmızısı güller ve pişmanlıkla bakan gözlere kadınlar zor dayanacaktır. Eğer eşinize alıyorsanız bu hediyeyi, ona hayatlarınızı birleştirdiğiniz o günü hatırlatmak, sadakatinizi sunmak ve sonsuza kadar birlikte olma arzunuzu hissettirmek için bembeyaz saf ve temiz gülleri tercih edebilirsiniz.

Orkide Zerafetini Kullanın

Orkide çiçeği bir saksı çiçeği olmasına rağmen beyazlara bürünmüş olması, çok ince ve zarif çiçekleri ve uzun ömürlü oluşu ile çoğu kadını cezbetmektedir. Diğer çiçeklere nazaran biraz daha pahalı olması da kişiyi cezbeder.

Her ne kadar hediyenin fiyatı önemli olmasa da pahalı hediyeler kişiye kendisini daha özel hissettirecektir. Onu kazanmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızı, hiç bir masraftan kaçınmadığınızı gösterecektir. sevgiliye özür çiçeği arayanlar için orkide iyi bir seçenek olabilir.

Saksı Çiçeği İle Özür Dileme

Özür dilenen kişi her zaman sevgili değil, bazen eş veya anne de olabilir. Bu gibi aynı evi paylaştığınız kişiler için saksı çiçeği özür çiçeği olarak çok iyi bir seçenektir. Çünkü bu çiçeği beraber sulayıp, bakımını yaptığınızda birlikteliğinizi güçlendirdiğinizi hissedeceksiniz.

Evliliğinizi sürdürdüğünüz o uzun yıllar boyunca çiçeğiniz de büyüyerek size eşlik edecektir. Ayrıca bu çiçeği gördükçe o tatsız kırgınlık sebebini hatırlayacak ve kendinizi daha dikkatli davranmaya sevk edeceksiniz. Bu nedenle özür çiçeği olarak bir salon bitkisi tercih etmek güzel bir alternatiftir.

Teraryum Seçeneği

Özür çiçeği illa ki bir buket ya da rengarenk çiçekler olmak zorunda değildir. Sizin samimi duygularınızı anlatan tüm çiçekler özür çiçekleri olarak seçilebilir. İsterseniz de bir teraryum ile özrünüzü sunabilirsiniz.

Çünkü teraryumlarla sunmuş olduğunuz bu hayat yeni bir başlangıcı da simgeleyecektir. Tatsızlıklar, kırgınlıkların unutulduğu, sevgi dolu bir hayatın simgesi olacak bir Teraryum sizin affedilme isteğinizi apaçık belli edecektir. Hadi, siz de çiçeğinizi secin ve Geç kalmadan kırdıklarınızdan özür dileyin.