Hayatınıza Renk Katmak İçin Özel Tasarım Yıldönümü Çiçekleri


Yıldönümü Çiçekleri

Her çift için özel olan yıl dönümleri, evlilik yıldönümü çiçekleri ile renklendirebileceğiniz mekanlarınızda romantizmin işaretini verebilirsiniz.

Özellikle düğün, yıl dönümü, ölüm ya da iş tebrikleri için gönderilen çiçekler, birçok kişinin duygularını ifade etme aracıdır.

Hem mutluluğu hem de acıyı ifade edebilen hediyeler olan çiçekler asırlardır insanların bulunduğu mekanları güzelleştirmiştir. Yıl dönümlerini en iyi şekilde kutlamak isteyen romantikler de kırmızı güller başta olmak üzere birçok farklı çiçek çeşidini kullanmıştır.

Gerek kültürümüzde gerekse farklı kültürlerde her bir çiçeğe farklı anlamlar yüklenirken, biliriz ki karanfiller cenazelerde, güller ise romantik anlarda tercih edilmektedir. Peki kime ne tür bir çiçek hediye etmelisiniz?

Yıldönümünde Çiçeklerin Önemi

Ölüm ya da evlilik yıl dönümlerinde çiçek almak adettir. Herkesin aklına gelmese de özel günleri düşünen kişiler için bu durum oldukça önemlidir.

Bazen özel günleri beklemeden de çiçek alanlar bulunabilir ama bu kişilerin sayısı bir hayli azdır. Düşünceli kişiler için özel günlerde çiçek göndermek bir alışkanlıktır.

Kime Hangi Çiçek Gönderilmeli?

Çiçek göndereceksiniz ama hangi çiçeği göndermeniz gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte bu durumda çiçeklerin gönderim amaçlarına göre sıralanmış olan özellikleri dikkat çekiyor. Kime hangi çiçeği göndermeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi değilseniz, sizin için hazırladığımız aşağıdaki listeden yardım alabilirsiniz.

Gerçek Çiçek Mi Yapay Çiçek Mi?

Gerçek çiçekler hoş kokuları ve şık görünümleri ile her zaman favoridir. Bu yüzden ne kadar gerçekçi olursa olsun yapay çiçeklerin kullanılmaması gerekmektedir.

Yapay çiçek yerine saksı çiçeklerini de hediye olarak gönderebilirsiniz. Özellikle çiçek seven birine hediye alacaksanız, saksı çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Gönderebileceğiniz saksı çiçeği çeşitlerimiz;

-          Orkide,

-          Antoryum,

-          Guzmania,

-          Yucca,

-          Bonsai,

-          Dracena Massangena,

-          Aloha,

-          Kraton gibi saksı bitkisi çeşitleri olabilmektedir.

Çiçek göndermek istediğinizde, her zaman özel günleri beklemeniz gerekmez. Herhangi bir günü özel kılmak için de çiçekleri kullanarak mesaj verebilirsiniz. İş, doğum günü ya da yıldönümü kutlamaları için tercih edeceğiniz çiçek gönderileri dışında, farklı zamanlarda da gönderi yapabilirsiniz.

Gül

Romantiklerin bir parçası haline gelen güller, rengarenk buketler ya da kırmızı romantiklerle her zaman dikkat çekicidir. Kırmızı gülün anlamı aşktır ve genelde bu çiçek, sevgililer ve çiftler için tercih edilmektedir. Genelde tanışma yıldönümü çiçekleri kırmızı güllerden yana tercih edilir.

Karanfil

Ölüm yıldönümleri ve cenazelerde tercih edilen karanfiller, kırmızı ve beyaz renkler olmak üzere iki renk olarak bu günlerde gönderilmektedir.

Orkide

Arzunun ve şehvetin çiçeği olan orkide, aynı zamanda lüks olan çiçek gruplarından olduğu için fiyat olarak biraz pahalıdır. Sevgiye olan güven ve kalp ve sakrum çakralarını karıştırması nedeniyle anlamı da oldukça özeldir.

Portakal Çiçeği

Düğünlerde çok fazla tercih edilen portakal çiçeği, ilk yıldönümleri için özel bir kutlama düşünenler için idealdir. Taç çakraları harekete geçiren bu çiçek türü, özellikle ruhu temizleme sembolünü simgelediği için oldukça önemlidir.

Papatya

Papatya en temiz ve basit duyguları ifade eden bahar çiçeklerinden biridir. Özellikle mevsim geçişlerinde taze buketler tercih edenler için ideal bir hediyelik olarak bilinmektedir.

Farklı Çiçek Aranjmanlarıyla Sürprizler Yaratın!

 Birbirinden şık aranjman çeşitleri ilk tanışma çiçekleri için ideal buketi bulmanızı da sağlar. İnce ruhlu bir erkekseniz, mevsim çiçeklerinin hoş kokusunu yansıtan bir buket yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda karşı tarafın çiçeklere alerjisi olabilir ve bu durum için önlem almanız gerektiğinde kokusu yoğun olmayan çiçekleri seçebilirsiniz. Özel bir buket yaptırmak isterseniz, yanına hoş çikolatalar ve diğer ürünleri bulabilirsiniz.

Farklı sunumlar yaratabileceğiniz vazo seçenekleri ile her mevsime özel şık ve kalıcı çiçek çeşitleri de gönderebilirsiniz.

Çiçek Sepetlerine Sevginizi De Katın!

Buketler gibi çiçek sepetleri de oldukça şık hediyelikler olabiliyor. Sevdiklerinizi şımartmak istediğinizde şık yıldönümü çiçek sepeti çeşitlerini gönderebilirsiniz.

Son yıllarda moda olan cam fanus içindeki çiçek sepetleri ya da temalı çiçekler oldukça fazla tercih edilmektedir. Fiyat açısından yüksek olan bu ürünleri satın almak için, online sipariş vererek istediğiniz her yere gönderebilirsiniz.

Çiçek göndermek isteyenlerin en sık tercih ettiği online gönderiler ile gönderdiğiniz ürünü görerek daha kolay karar verebilirsiniz. Birbirinden şık hediyelerle birlikte yollayacağınız çiçekleri, pratik bir şekilde dakikalar içinde her yere gönderebilirsiniz.

İçine ekleyeceğiniz çikolatalar, kişiye özel ürünler ya da çok özel bir tek taş ile duygularınızı dile getirmenin bahanesini yaratabilirsiniz.

Herkesi Sevindirecek Tek Hediye

Çiçeklerin sevindirip iyi hissettirmediği kimse yoktur. Bu yüzden en şık hediye seçenekleri çiçekler sayesinde ortaya çıkarılabilir.

Birbirinden şık tasarımlarla satın alabileceğiniz çiçek buketleri, aranjmanlar, çelenk ve butik çiçeklerle birbirinden şık ürünler satın alabilirsiniz.

Gönderim amacınıza uygun bir mesajla, özel günleriniz ve yıl dönümlerinizde sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Onları hatırladığınızı her fırsatta dile getirerek, sevindirici bu hediyeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Her yaştan insanın ruhuna dokunacak olan çiçeklerle, özel günlerinizi taçlandırmanın yolunu bulacaksınız. Her kadının yüzünü güldürecek olan çiçekler, genç yaşlı demeden herkes için kendini özel hissettirecek olan hediye seçenekleri arasındadır.

Kişiye Özel Çiçek Seçimi

Bazı insanların sevdiği çiçekler vardır. Bu beğenileri bildiğiniz kişilere gönderdiğiniz çiçekler mutluluk katsayısını arttıracaktır.

Mesela papatya seven birine orkide göndermek gereksiz olabilir. Bu yüzden daha olabilir çiçekler göndermeniz gerekecektir. Hem bütçeniz hem de mutlu edilme ihtimali yüksek seçenekler için kişiye özel çiçek çeşitlerini kullanabilirsiniz. Kim hangi çiçeği seviyorsa, onu hak ediyordur ve siz de bunu öğrenerek, sevdiğiniz kişiye bir buket mutluluk sunabilirsiniz.

Her insanı mutlu eden ve baharı, güzel günleri hatırlatan çiçekler, her mevsim sevdiğinizi göstermenin bir yolu olabilir.